prodej a servis

ROLBY PV s.r.o.

HÄGGLUNDS BV206

HÄGGLUNDS BV206 PETROL. Jedná se o jedno z nejpoužívanějších pásových vozidel na světě. Našlo své využití u státních či privátních subjektů od arktických území, resp. bažin severního Švédska, pro jejichž terén bylo původně konstruováno. Je využíváno na horách nebo pouštích, až po antarktické stanice na jižní polokouli. Tady všude lze totiž spolehlivý a na údržbu nenáročný „Hägglund“ použít. 

 

Vývoj terénního kloubového pásového vozidla HÄGGLUNDS BV 206 započal v roce 1974. V letech 1976 až 1980 byly dodány první tři série zkušebních vozidel švédské armádě. Nízký tlak na zem umožňuje modelu BV 206 zdolávat opravdu extrémně náročný terén. Tam kde jiná vozidla končí HÄGGLUNDS BV 206 teprve začíná. 

Na délku má 7 metrů, vysoký je 2,7 metru a široký 187 cm. Manévrovat s ním není těžké, už kvůli jen osmimetrovému poloměru otáčení. Stoupavost na pevném povrchu je 31 stupňů, 17 stupňů při průjezdech ve zlomech v terénu a zvládne neuvěřitelných 48 stupňů náklon. Je také plně obojživelné, s rychlostí ve vodě až 4,7 kilometrů za hodinu. 

Bylo vyrobeno přes 11 000 kusů, které se používají ve více než 37 zemích světa. Využití našlo původně u vojska a jako expediční vozidlo, ale pro své neuvěřitelné jízdní vlastnosti v extrémních podmínkách je využíván horskou záchrannou službou, hasiči a v neposlední v řadě je používají správci horských chat.

Je tu pro vás tým profesionálů.